Koncert uczniów w Atmie w Zakopanem.

Koncert uczniów w Atmie 001

Koncert uczniów w Atmie 002

Koncert uczniów w Atmie 003

22 lutego 2017 roku, po raz kolejny młodzież Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku miała przyjemność koncertowania w zakopiańskim oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie – w willi Atma. Koncert solistów i kameralistów zapewne zapisał się w pamięci słuchaczy jako jeden z najlepszych, ponieważ nie zabrakło zróżnicowanego repertuaru w wykonaniu zarówno uczniów początkujących, jak i dyplomantów szkoły. Niektórzy z nich, utwory wykonane w Atmie przygotowywali również pod kątem przesłuchań CEA.

Wystąpili: Marlena Domek (gitara), Aleksandra Gromala i Kinga Orzechowska (flet), Mateusz Domek i Bartosz Jagieła (trąbka), Kamil Olszak (klarnet), Amelia Waligóra, Arkadiusz Wysopal, Kacper Urbaniak i Dawid Franczyk  (fortepian), Agnieszka Pawłowska, Amelia Basta i Gabriela Matusiewicz (skrzypce), Gabriela Błaszczyk i Damian Biel (akordeon). Zagrało także trio klarnetowe w składzie: Michał Brzeźny, Bartosz Błachut i Kamil Olszak. Podczas całego koncertu w roli akompaniatora towarzyszył młodym artystom pianista Wojciech Wróbel. Spotkanie prowadziła Agata Stojewska.

Warto wspomnieć, iż Kierownik Atmy – pani Agnieszka Gąsienica-Giewont – wyróżniła dwóch najmłodszych muzyków: 9-letni Dawid Franczyk i Damian Biel otrzymali kolorowe przewodniki dla dzieci o Atmie i Karolu Szymanowskim. Również akompaniator –  pan Wojciech Wróbel otrzymał płytę z nagraniami Mazurków K. Szymanowskiego w wykonaniu prof. Marioli Cieniawy.

AS