Koncert Orkiestry Symfonicznej w Niepołomcach

niepołomice orkiestra 003

niepołomice orkiestra 002

niepołomice orkiestra 001

Dni Niepołomic z Orkiestrą Symfoniczną SM I st. w Łącku!

W tym roku mieszkańcy Niepołomic bawili się w pierwszy weekend czerwca. Podobnie jak w ubiegłym roku koncerty plenerowe odbyły się pod szyldem Letniej Sceny Eski. W Niepołomicach zaprezentowali się m.in Mateusz Ziółko, Monika Lewczuk czy Sarsa. Zabawa do białego rana, wesołe miasteczko z Czech oraz setki punktów programu i dodatkowych atrakcji przyciągnęły tłumy słuchaczy.

Jednym z gości włodarzy miasta była także Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, koncertująca pod batutą Krzysztofa Madziara. W upalne popołudnie 4 czerwca na dziedzińcu Zamku Królewskiego wystąpili uczniowie łąckiej szkoły muzycznej z bogatym repertuarem, który swym kunsztem wykonawczym uświetnili zaproszeni do współpracy soliści – Iwona Chruślicka (sopran) i Rafał Talarczyk (tenor). W jednym z utworów solową partię trąbki wykonał Mateusz Domek – uczeń szkoły, wielokrotnie nagradzany podczas konkursów muzycznych. Program koncertu przedstawiał się następująco:

Publiczność, która wypełniała po brzegi dziedziniec zamkowy, nagrodziła artystów gromkimi brawami. Orkiestra na bis wykonała Marsza Radeckiego
(J. Straussa), zaś prowadzący imprezę przedstawiciel Urzędu Miasta, dziękując za wspaniały występ zaprosił muzyków do udziału w kolejnych, przyszłorocznych Dniach Niepołomic. Warto nadmienić, iż koncert ten był kolejnym z cyklu koncertów wyjazdowych w ramach promocji Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, w dziesiątym roku jej działalności.