Koncert "Z otwartą duszą"

Koncert z otwartą dusza 002

 DSC4085 3

Koncert z otwartą dusza 003

 LUTY 2017 Atma plakat A3 PDF 1

22 lutego b.r. o godz. 16.00 w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem miał miejsce koncert muzyki kameralnej zatytułowany Koncert z otwartą duszą – wszak Atma znaczy dusza… Ów wieczór muzyczny był kolejnym z cyklu spotkań jubileuszowych – przypomnijmy: Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku obchodzi obecnie jubileusz 10-lecia swojej działalności.

Blisko godzinne spotkanie wypełnili muzyką skrzypek Krzysztof Michalik oraz pianista Zbigniew Szewczyk – muzycy kameraliści, nauczyciele łąckiej Szkoły Muzycznej. W wykonaniu duetu można było usłyszeć utwory kompozytorów takich jak G. Tartini / F. Kreisler (Fuga A-dur), F. Kreisler (Cierpienia miłosne; Radość miłości), L. van Beethoven (Sonata D-dur op.12, nr 1), P. Czajkowski (Pory roku op. 37 bis nr 6, Czerwiec - Barkarola) czy H. Wieniawski (Legenda op. 17 i Obertas op. 19).

Licznie zgromadzona publiczność długo oklaskiwała artystów, którzy w duecie, w zakopiańskim oddziale Muzeum Narodowego koncertowali po raz pierwszy. W podziękowaniu za bardzo udany koncert otrzymali w prezencie od zarządu Atmy płyty CD z nagraniami Mazurków K. Szymanowskiego w wykonaniu prof. Marioli Cieniawy. Prowadząca spotkanie Agata Stojewska, dziękując słuchaczom za poświęcony czas, zachęciła do udziału w kolejnych imprezach muzycznych, odbywających się na terenie Zakopanego i nie tylko, z udziałem artystów związanych ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Łącku.

Agata Stojewska