Koncert uczniów na podsumownie I półrocza roku szkolnego 2015/16


Dnia 15 stycznia 2016 roku w Sali Remizy OSP w Łącku odbył się koncert uczniów· Sm I stopnia w Łącku-„ Kolędy i nie tylko”.


Wszystkich zebranych przywitała Orkiestra pod dyrekcją Krzysztofa Madziara „ Symfonią G-dur nr 94 cz. II Adagio.


W dalszej części wystąpiła Marzena Jargiło z klasy saksofonu pana Arkadiusza Barana w „Fantazji”op.32. a Michał Sledź , Piotr Udziela oraz
Marzena Jargiło wykonali kolędy” Dzisiaj w Betlejem” i „Gdy się Chrystus rodzi”.
Hubert Janczura z klasy pana M. Czaplińskiego wykonał Maestro saxolino cz. III i IV.


„Annuszka” to czeska melodia ludowa zagrana na flecie przez pierwszoklasistkę Emilię Subik uczennicę pani Aleksandry Baraniak.W duecie zaś zagrały Anna Dybiec i Aleksandra Gierczyk kolędy „Jezusa narodzonego” oraz „Cicha noc”


Kinga Rapciak z klasy skrzypiec pani Cecylii Wojdyło wykonała Concertino G-dur ·A. Komarowskiego, przy akompaniamencie pana Z. Szewczyka.


Trio trąbkowe w składzie: Bartłomiej Chrobak, Mateusz Domek, Bartosz Jagieła wykonał:


Dwie fanfary: Meyera i Andante Wurna, Spielmusik Bockmanna oraz Marsz z oratorium G.F.Haendla-Juda Machabeusza.


Marzena Pikuła przygotowała z chórem szkolnym kolędę "Lulajże Jezuniu".


„Mizerna cicha i „Przybieżeli do Betlejem” to kolędy, które wykonało trio klarnetowe w składzie Jacek Mikołajczyk, Michał Tokarz i Wojciech Citak- uczniowie pana Pawła Miśkowicza.


W duecie rodzinnym wystąpiły na saksofonie Patrycja Franczyk, której akompaniowała Paulina. Siostry wykonały „Lulajże Jezuniu” oraz „Do szopy”.


Klasa skrzypiec pana K. Michalika to wykonanie kolęd Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna, Dzisiaj w Betlejem, na troje skrzypiec przez Amelię Bastę, Gabrielę Matusiewicz oraz Marię Potoniec.


W duecie skrzypcowym usłyszeliśmy Wiewiórkę R. Twardowskiego wykonaną przez Julię Jasińską oraz Amelię Bastę.


Klasa gitary prowadzona jest przez pana P. Hnatkiewicza -w wykonaniu Anny Ogórek usłyszeliśmy Walc „Carmen” Tatiany Stachak a Marlena Domek zagrała „Mały romans” tej samej autorki.


Koncert zakończyła orkiestra utworem Dijmitra Szostakowicza Walc nr 2. Brawom nie było końca a to dla naszych wykonawców najlepsza nagroda. Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim rodzicom za przybycie a uczniom życzył spokojnych i bezpiecznych ferii.