Uczniowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie

Wyjazd uczniów do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

27 kwietnia 2016 r. Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku zorganizowała wyjazd uczniów do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Dodatkową atrakcją, jaką Rada Rodziców SM zafundowała młodzieży, było zwiedzanie z przewodnikiem wybranych miejsc na Wawelu, takich jak Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz Skarbiec Koronny i Zbrojownia.

W ramach pobytu blisko czterdziestoosobowej grupy uczniów w centrum sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni, odbyły się zajęcia edukacyjne, obejmujące wybrane zagadnienia kultury i życia codziennego Japonii. Warsztaty orgiami oraz sztuka kaligrafii prowadzone były równocześnie w dwóch grupach, gdzie każdy z uczestników, zdobywając fachową wiedzę mógł się wykazać indywidualnymi zdolnościami manualnymi.

Po zajęciach młodzież wysłuchała koncertu muzyki klasycznej zatytułowanego W kręgu muzyki japońskiej i europejskiej – wystąpili: Adam Zalas (gitara), Klaudia Strączek (fortepian) i Jarosław Strączek (trąbka). Zabrzmiały najpopularniejsze japońskie pieśni ludowe w transkrypcji na gitarę solo, a także muzyka kompozytorów krajów europejskich (na fortepian solo oraz w duecie z trąbką). Koncert prowadziła Agata Stojewska.